Aby ste mohli rekonštrukciu, renováciu a modernizáciu považovať za vzrušujúcu, nie za odstrašujúcu úlohu, spísali sme tu tipy, ktoré vám pomôžu reálne posúdiť rozsah vášho projektu. Zistíte, čo môžete urobiť sami a kedy je vhodné zavolať odborníkov.
Táto otázka je často spájaná v súvislosti s rekonštrukciou vidieckych alebo iných historických budov, pri ktorých architekt alebo sám investor požaduje, aby bol povrch novej fasády opticky totožný s pôvodnou budovou.
Častou chybou na kráse bytových domov sú vizuálne poškodené fasádne systémy. Neviete, ako na renováciu, ktorá vráti vašej fasáde pôvodný vzhľad a predĺži jej životnosť? Čítajte ďalej, máme pre vás riešenie.
Rekonštruujete podlahu a chcete pridať podlahové vykurovanie? Čo presne takýto krok navyše znamená? Prečo by sa pri rekonštrukcii podláh kúpeľní mala vždy používať hydroizolácia aj pre vlhkosť „zhora“ a aké produkty sa pri tejto práci v čase najlepšie osvedčili?
Zaujíma vás, ako vykonať pokládku novej krytiny na starú? Ak príde na rad rekonštrukcia podlahovej krytiny, vždy je potrebné individuálne posúdiť, či je lepšie starú krytinu a niektoré ďalšie vrstvy podkladu vybúrať a odstrániť, alebo sa oplatí „iba“ položiť novú krytinu na starú. Dôležitú úlohu zohráva samozrejme aj výber novej krytiny, ktorú chceme pokladať.
Rekonštrukcia pamiatkovo chránených objektov je úplne špecifickou oblasťou, ktorá vyžaduje starostlivú prípravu aj svedomitú následnú realizáciu. Predovšetkým ale veľmi konkrétne zloženie použitých maltových a omietkových zmesí.
Opuka patrí medzi najstaršie a najtrvanlivejšie stavebné materiály, preto sa používa hlavne na vonkajšie konštrukcie. Pre svoj atraktívny vzhľad ju architekti radi využívali na rôzne dizajnové projekty.